Informacje dla klienta

733 519 139

Zadzwoń i zapytaj

731 172 073

Bardzo szeroki zakres ofertowy

Posiadamy wszystkie typy przysłon okiennych, koniecznie sprawdź naszą ofertę!

wysoki poziom obsługi klienta

Dołożymy wszelkich starań aby pomóc Państwu w doborze najlepszego rozwiązania.

przystępne ceny, wysoka jakość

Oferujemy najlepsze rozwiązania znanych producentów w konkurencyjnych cenach!

Markizy stanowią ochronę przed wiatrem, słońcem i deszczem. Dzięki nim budynek nabiera stylowego charakteru, a jego mieszkańcy mogą korzystać z balkonu, tarasu czy ogrodu niezależnie od warunków atmosferycznych.

Na rynku dostępne są trzy główne typy markiz. W bloku i piętrowych domkach jednorodzinnych sprawdzą się markizy balkonowe. Stosuje się je na balkonach, ale także na mniejszych tarasach czy w loggiach. Zbudowane są z dwóch słupków podtrzymujących konstrukcję, metalowego daszka i materiałowego pokrycia, które można zwinąć.

Niezależnie od kształtu i wielkości, wszystkie markizy łączy jedno – cel. Występują przeciwsłoneczne i przeciwdeszczowe. Można schować się pod nimi uciekając przed palącymi promieniami słońca i niespodziewanymi opadami. Dlatego wykonuje się je zazwyczaj z impregnowanego materiału akrylowego, który jest odporny na płowienie oraz nie przepuszcza wody. Należy jedynie mieć na uwadze, że mokrych nie wolno składać. Wynika to z ryzyka zapleśnienia.

Metalową konstrukcję markizy maluje się proszkowo na kolor pasujący do akrylowej tkaniny. Ta zaś najczęściej jest jednobarwna lub zdobiona w pasy. Poszycie markizy zwija się (ręcznie lub za pomocą automatyki) na walec, który umieszczony jest w kasecie, pół-kasecie lub pod specjalnym daszkiem.